Портрет тестувальника: як виглядає та чим займається QA-інженер Дослідження GlobalLogic

Потрібно добре знати вимоги, орієнтуватися у бізнес-кейсах та загальному функціоналі продукту і дуже багато питати, читати, якщо щось неясно. Після кількох років на одній позиції в компанії мені стало цікаво спробувати себе в девелопменті. Певний час було дуже захопливо, але потім я зрозуміла, що «ламати» мені подобається більше, ніж «будувати», і повернулася назад у тестування.

хто такий qa automation engineer

Це відбувається, коли фахівцеві набридає вирішувати одноманітні проблеми, його душа вимагає челенджу. До того ж Quality Assurance Engineer зі спеціалізацією в автоматизації отримує більше, ніж колеги-мануальщики. Але потрібно бути готовим до серйозного навчання. Ми вже писали про професію QA-інженера, яка вважається однією з ключових для входу в ІТ.

Зберегти людей на робочих місцях в умовах війни,…

Потім ми проаналізували, як змінюється розмір винагороди залежно від експертизи, знань та історії роботи, а також зробили висновки щодо кожної позиції. Зрештою ми порівняли отримані результати з результатами зарплатних досліджень DOU, Serpstat та Indigo, щоб отримати найбільш об’єктивний та зважений результат. Важливо звернути увагу, що підрахунки проводилися за фіксованою частиною заробітної плати в USD після сплати податків. Іншими словами, Chief technology officer – один із керівників будівельної компанії, який стежить за тим, щоб технологічні стратегії відповідали бізнес-стратегіям організації.

  • IT-галузь розвивається динамічно і не дає фахівцям деградувати інтелектуально.
  • Такі дослідження допомагають бізнесу орієнтуватися на ринку праці.
  • У чому принципова різниця між Manual та Automation?
  • При цьому Software Engineer-фахівці найчастіше знають мову на рівні Intermediate.
  • «Я б порадив моніторити DOU/Djinni для розуміння нагальних потреб ринку.
  • Тестувальник – це перша людина, в руки якої потрапляє програмне забезпечення – гра, додаток тощо.

Після навчання ти зможеш працювати з інструментами з англійським інтерфейсом, писати звіти, шукати інформацію та спілкуватися з колегами з інших країн на мітах та в чатах. Ми навчаємо тестувальників з нуля на Практичному курсі Тестування з працевлаштуванням. Практичний – отже, практики буде дуууже багато. З працевлаштуванням – отже, в кожного студента є шанс одразу отримати роботу в ІТ. Найчастіше, у маленьких компаніях тестувальник поєднує кілька перелічених напрямів, а іноді й всі чотири. Це дає привід постійно навчатися нового, розвивати себе і займати вищі позиції й, відповідно, отримувати підвищення зарплати.

Зарплати залежно від розміру компанії

Більшість розуміє різницю, але я хочу розповісти саме з позиції спеціаліста, який працював і в QA Manual, і в QA Automation, а також у ролі QA Team Lead у команді з обома ролями. Якщо компанія дотримується певної методології розробки (наприклад Agile), необхідно розуміти її основні принципи. Можна стверджувати, що галузь не є чинником, який впливає на розмір винагороди. Наприклад, розробники, зайняті у FinTech, мають такий самий рівень зарплат, як і колеги в GameDev.

хто такий qa automation engineer

Як я й казала, для входу в професію необхідні певні hard skills. Їх може дати технічна освіта, котра дає хороший старт у професії попри те, що не є обов’язковою. Або самоосвіта — за умови, що ви маєте для неї достатньо часу, бажання та мотивації. QA інженер може вирости до техліда, тестліда, тімліда, QA Manager. Можна трохи змістити фокус з тестування і стати продакт оунером, скрам-майстром чи розвиватися більше в технічному напрямку та безпосередньо розробці й стати девелопером. Робота QA інженера потребує стратегічного та аналітичного мислення, хорошої пам’яті та зібраності (бо часто треба тримати в голові кілька паралельних задач і вміти швидко змінювати фокус).

Навіщо проходити курси тестування ПЗ

Тестування ПЗ – поки що не зайнята ніша, в яку можна потрапити закінчивши онлайн-курс Тестувальник ПЗ від SkillUP. Доведеться постійно підвищувати кваліфікацію, і це буде цікаво! IT-галузь розвивається qa automation engineer динамічно і не дає фахівцям деградувати інтелектуально. Ці тести досліджують характеристики програми чи сайту, які можна виміряти. Такі тести демонструє “ЯК”, наскільки добре працює програма.

У претендента позиції має бути чітке розуміння фундаменту програмування, глибоке знання математики, вміння працювати з базами даних і великими масивами інформації, знання базових мов програмування. «На старті важливе володіння тулзами для тестування API (Postman та SoapUI), Charles та/або Fiddler. В інструментах для тестування API необхідно вміти виконати запит будь-якої складності, знати, для чого потрібні основні елементи інтерфейсу кожної із програм. У Fiddler та Charles потрібно вміти налаштувати їх для перехоплення запитів від сервера та, наприклад, відредагувати відповідь від сервера. А це, своєю чергою, означає вміти налаштувати кластер, розгорнути у ньому застосунок і підготувати необхідну для роботи інфраструктуру.

В українському IT зросла кількість жінок. Як українкам розпочати кар’єру в індустрії

ІТ-компанії часто відкривають безкоштовні програми стажувань. Найкращі кандидати отримують запрошення на роботу та додатковий плюсик до резюме. Оплачувані та безкоштовні стажування можна шукати на DOU або на сайті великих компаній (до прикладу, https://wizardsdev.com/ у MacPaw та NIXsolutions). Засвоїти тестування можна на платних і безкоштовних курсах, а також із ментором чи самостійно. Багатьох початківців серед Java-автоматизаторів відлякує високий поріг входження (в порівнянні з JavaScript або Python).

хто такий qa automation engineer

Допомога з працевлаштуванням від топових ІТ-рекомендаторів. Тестування – це перевірка додатків, сайтів, програм за вимогами замовника і пошук помилок. Вміння миттєво перемикатися від завдання до завдання . Розраховувати час та бюджет, необхідні для виправлення багів. Правильно комунікувати із замовником та технічним персоналом.

Leave a Reply